استفاده از بازیگران خردسال در تئاتر کودک و نوجوان


3257514

همدان - کارگردان نمایش خیابانی «نقل مبارک و آقای طبیعت» گفت: با توجه به تخصصی بودن تئاتر کودک و نوجوان بهتر است از بازیگران این قشر سنی در نمایش‌ها استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط‌عمومی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، پژمان شاهوردی که با نمایش «نقل مبارک و آقای طبیعت» از اشترینان لرستان در بخش خیابانی این دوره از جشنواره حضور دارد؛ گفت: در این نمایش مبارک، طبیعت را آلوده کرده و سپس طبیعت از مبارک شکایت می‌کند؛ موارد مطرح شده در نمایش برای کودکان آموزنده است و آنها را درگیر داستان می‌کند.

وی با اشاره به استفاده از شعار «کودک، طبیعت و تئاتر» به عنوان شعار جشنواره بیست و ششم در این نمایش اظهار کرد: من بیش از یک ماه به چگونگی پرداختن به طبیعت در نمایش خود اندیشیده‌ام و سعی کردم اثری را بر اساس شعار جشنواره تولید کنم.

شاهوردی در خصوص تئاتر خیابانی هم گفت: یکی از دغدغه‌های من به عنوان مسئول تئاتر خیابانی استان لرستان این است که نیاز داریم مردم بیش از پیش با تئاتر خیابانی آشنا شوند؛ زیرا این بخش از هنرهای نمایشی می‌تواند همه اقشار جامعه را در هر زمان و مکانی مخاطب قرار داده و پیام خود را ارسال کند.

همدان از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه امسال میزبان بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان خواهد بود.