به مناسبت هفته ملی کودک؛ «پیک امید» تماشاخانه سیار کانون به استان کهگیلویه و بویراحمد می‌رود

840958

 

«پیک امید» تماشاخانه سیار کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته ملی کودک به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «پیک امید» که در طول سال در مناطق کم‌برخوردار، برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری برای کودکان اجرا می‌کند، به مناسبت هفته ملی کودک به شهرها و روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد می‌رود.

بر همین اساس، مارگون، مادوان، گچساران، دیشموک، دنا و دهدشت از مناطقی هستند که تماشاخانه سیار کانون «پیک امید» از روز ۱۵ تا ۱۸ مهر به آن مناطق خواهد رفت تا برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله قصه‌گویی، برگزاری کارگاه‌هایی همچون بازی و نمایش خلاق، کاردستی، نقاشی، سفال‌گری، اریگامی و اجرای تئاتر و نمایش انیمیشن برای کودکان اجرا کند.

مربیان مراکز فرهنگی هنری ثابت و سیار کانون استان‌های مازندران، مرکزی، خراسان شمالی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و همدان با حضور در مناطق کم‌برخوردار استان کهگیلویه و بویراحمد، فعالیت‌های فرهنگی هنری برای کودکان و نوجوانان خواهند داشت.

افتتاح و ایجاد شش کتابخانه در خانه دهداری، مساجد و... از دیگر برنامه‌هایی پیک امید در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور با شعار «آینده را باید ساخت» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.