telegram whastapp english
   مـرکـز  مـلـی  اسـیـتـژ  ایـران - انـجـمـن بـیـن الـمـلـلی تـئـاتـر کـودک و نـوجـوان
 
   

برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس

برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس

 

شیراز- مدیرکل کانون پرورش فکری فارس گفت: هجدهمین جشنواره ملی هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» از ۱۱ تا ۱۳ بهمن ماه برگزار می‌شود.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ظهر سه شنبه در نشستی خبری به تشریح برنامه‌های این رویداد تئاتری پرداخت و گفت: تمرین زندگی و تجربه ناشناخته‌ها برای ساختن آینده، فراهم کردن فضایی مناسب برای کسب و تبادل تجربه و افزایش دانش نظری و مهارت‌های فردی و اجتماعی اعضا، ایجاد زمینه برای جذب، پرورش و پایدارسازی اعضا، خلق موقعیت مؤثر برای تشویق اعضا و ایجاد انگیزه در علاقه‌مندان، ایجاد بستری برای سنجش و بازخورد آموزش‌های سالانه در حوزه هنر نمایش و کشف و پرورش استعدادهای نمایشی اعضا و مربیان از هدف‌های اصلی برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی کانون است.

به گفته زهرا افتخاری، هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون در سطح استانی، به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس برگزار می‌شود و حمید وامق، اصغر زیبایی‌نژاد و رعنا تیرانداز، داوری آن را بر عهده خواهند داشت.

وی افزود: ۲۱ گروه نمایشی به بخش استانی این جشنواره راه یافتند.

به گفته افتخاری، امسال آمار کیفی وذکمی هنرهای نمایشی در کانون افزایش یافته و عنصر خلاقیت و ابتکار در این دوره جشنواره به چشم می‌خورد.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان فارس ادامه داد: امسال اجراهای جشنواره در ۲ مکان انجام می‌گیرد.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی در زمینه هنرهای نمایشی در طول جشنواره خبر داد و افزود: از شهرهای زرین دشت، فسا، فیروزآباد، شیراز، صدرا، صفاشهر، داراب، آباده و لار گروه‌های نمایشی شرکت دارند.

به گفته افتخاری، ۳ گروه نمایشی برتر این دوره از جشنواره به مرحله نهایی و ملی اعزام می‌شوند.

بر اساس این گزارش، حمید وامق، مدرس هنرستان هنرهای زیبا و دانشگاه هنر شیراز و مدیر انجمن نمایش استان فارس است. وی نویسندگی کتاب و مقاله علمی پژوهشی در زمینه تئاتر، داوری جشنواره‌های استانی، بازیگری، کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی را هم در کارنامه دارد.

اصغر زیبایی‌نژاد نیز بازیگر، کارگردان و عضو شورای نظارت بر پروانه‌های نمایشی استان فارس است. او عضو شورای سیاست‌گذاری تئاتر استان، داور جشنواره‌های تئاتر و مدرس بازیگری است.

رعنا تیرانداز دیگر داور این جشنواره، عروسک ساز، نویسنده و کارگردان نمایش‌عروسکی است.

مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان نیز قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود.